Yedigöller

Yedigöller Bolu iline bağlı olup Batı Karadeniz Bölgesi‘nin en fazla turist çeken yerlerindendir. Yedigöller ormanın içinde heyelanlar sonucu oluşmuş göllerden meydana gelen adeta bir cennettir. Yeşilin her tonunu ve daha bir çok rengi yedigöllerde bulabilirsiniz. Yedigöller; Milli Park statüsündedir. Milli Park olmasından dolayı Yedigöller çok etkili bir koruma altında tutulmaktadır. Bu koruma kapsamında yaban hayatın korumasına çok önem verilmektedir. Yedigöller civarındaki ormanlarda tilki, yaban domuzu, geyik, karaca, sincap, kurt gibi hayvanlar yaşamaktadır.

Yedigöller kışın ulaşımı biraz zor olmasından dolayı genelde diğer mevsimler ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle sonbaharda renk cümbüşüyle Yedigöller Milli Parkı adeta görsel bir şölen sunmaktadır. İnanılmaz manzaralarıyla sizi büyüleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Yedigöller ormanlarında çok sık rastlanan ağaç türü kayın ağacıdır. Bu ağaçların dışında kızılağaç, karaçam, meşe, sarıçam, ıhlamur, gürgen gibi bir çok ağaç çeşidine de rastlanmaktadır.

Yedigöller bölgesinde yer alan göllerde alabalıkta yetişmektedir. Hatta Türkiye’deki ilk alabalık çiftliği Yedigöllerde kurulmuştur.

Yedigöller piknik için uygun olmakla birlikte, doğa yürüyüşleri, fotoğraf çekimi gezileri içinde eşsiz güzellikte bir ortam sunmaktadır.

Sizde kendinize bir iyilik yapın ve bu muhteşem doğal güzelliği görmek için Yedigöller Turlarımıza katılın.

Yedigöller’e Gidiyoruz

Yedigöller Turları

turlar yedigoller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.